Jak powinien spać nasz maluszek?

Niemowlaki śpią przez większość czasu. Wtedy odpoczywają, ale również rozwija się ich organizm. Dlatego też powinniśmy przykładać ogromną wagę do tego, czy nasze maleństwo wysypia się dobrze i zapewnić mu jak największy komfort snu.

Dlatego ważne jest to, jak układać niemowlę do snu.

Najbezpieczniejsza pozycją dla niemowlaków jest pozycja, gdzie dziecko ułożone jest na plecach, bez poduszki. Główka powinna być ułożona na bok. Co jakiś czas warto przekręcić głowę dziecka. Dlaczego ? Kości czaszki są jeszcze miękkie, a ciągłe obciążenie jednej strony jest niekorzystne dla dziecka. Ta pozycja jest korzystna dla dzieci przede wszystkim dlatego, że umożliwia im swobodne oddychanie, ale również jest bezpieczna w przypadku, kiedy dziecku ulewa się mleko. Przy takim ułożeniu dziecko nie zaksztusi się. Kiedy dziecko potrafi już samo zmienić pozycję podczas spania, można podłożyć mu płaską poduszkę pod głowę.
Możliwe są również inne sposoby układania dziecka do snu. Jednak jeśli chcemy zapewnić dziecku jak najwyższy komfort i bezpieczeństwo, to ułożenie dziecka na plecach i bez poduszki jest najlepszym rozwiązaniem.

Author: baby-line.pl