Jak słuchać ulubionego radia nawet gdy jesteś poza zasięgiem stacji?

Czy wiesz, że prawie każdej stacji radiowej, która nadaje w Polsce i na świecie można posłuchać przez internet? Jeśli chcesz dowiedzieć się, w jaki sposób słuchać radia przez internet – czytaj dalej.

Jak działa polskie radio internetowe?

To dobra wiadomość dla tych fanów radia, którzy ciągle walczą z antenami albo narzekają na to, że podczas długich podróży samochodem w końcu tracą zasięg ulubionych stacji: od pewnego czasu można słuchać ich przez internet. Wystarczy wejść na stronę internetową danej stacji radiowej, a znajdziemy tam odtwarzacz. Wystarczy nacisnąć przycisk play i w naszych głośnikach rozbrzmi to, co aktualnie nadawane jest w radiu. Co ciekawe, strony takie gromadzą też zwykle archiwalne audycje radiowe, jeśli więc przegapiliśmy coś, czego wcześniej chcieliśmy posłuchać, tam możemy znaleźć nagranie i wracać do niego w dowolnym momencie.

Dla tych, którzy mają więcej niż jedną ulubioną stację, stworzono strony takie jak Polskie Radio Internetowe, które są agregatorem różnych stacji. Można tam błyskawicznie przełączać się pomiędzy wieloma różnymi programami – jeśli nie pasuje nam to, co nadaje w tym momencie radiowa Trójka, wystarczy jeden klik, by przenieść się na fale RMF, Zet, czy Radia Planeta.

Dlaczego warto słuchać stacji radiowych?

Jak wytłumaczyć to, że radio, jedno z najstarszych mediów, wciąż ma tyle fanów? Że ludzie wolą włączyć stację radiową, zamiast płyty? Może to kwestia tego, że w radiu oprócz muzyki usłyszeć można wiadomości, reportaże, prognozy pogody. To dzięki radiu kierowcy są na bieżąco z tym, co dzieje się na drogach, mogą omijać korki i pierwsi dowiadują się o objazdach.

Nie bez znaczenia dla miłośników radia są też prezenterzy poszczególnych programów. Czasami zwyczajnie po ludzku chcemy poczuć, że jesteśmy w kontakcie z innym człowiekiem, choćby wirtualnym, a taką właśnie namiastkę daje słuchanie prowadzących i ich żartów czy przemyśleń. Wiele osób ma swoich ulubionych prezenterów, dla których specjalnie włączają radio o konkretnej godzinie.

Niezależnie od tego, jakie są Twoje powody do włączania radia, od teraz możesz to robić niezależnie gdzie się znajdujesz – dzięki internetowi.

 

Artykuł powstał dzięki www.wolna.com.pl

Author: baby-line.pl