Duży lotek, czyli krótka charakterystyka najpopularniejszej gry liczbowej w kraju

Od niepamiętnych czasów ludzie chcą wyjść ze swoich problemów finansowych na wiele sposobów. Jednym z nich jest usilne pragnienie wielkiej wygranej w Lotto. Popularny duży lotek , bo taką potoczną nazwę nosi ta gra, jest dla wielu drogą do wyrwania się z codzienności, a także sposobem na realizację wielu pragnień. Za sprawą tej gry owe marzenia wydają im się o wiele bliższe. Czy jest to rzeczywiście skuteczny sposób na zdobycie bogactwa? Nie będziemy tego rozpatrywać w niniejszym tekście, a zamiast tego skupimy się na samej grze losowej.

Krótkie przybliżenie gry

Znając kwoty, jakie padają łupem szczęśliwych zwycięzców, raczej nie powinno specjalnie dziwić to, że lotto jest tak popularne. Tym samym warto pochylić się nieco nad tym fenomenem. Duży Lotek jest grą liczbową, nad którą pieczę sprawia Totalizator Sportowy. Chociaż wcześniej funkcjonowała ona pod nazwą dużego lotka i toto lotka, to jednak dziś gra ta pojawia się ona ogólnym obiegu jako Lotto. Warto przy okazji dodać, że jest to nie tylko najpopularniejsza gra liczbowa w naszym kraju, ale też ma ona najdłuższą historię.

Zasady gry

Osoba chcąca przybliżyć się do szczęścia powinna wskazać 6 liczb z przedziału 1 do 49. Najlepiej z punktu grającego będzie, kiedy to uda mu się trafić 6 cyfr. W takim przypadku zgarniamy główną nagrodę tzw. szóstkę. Tutaj nagroda jest duża, lecz również typując 3 do 5 cyfr, mamy szansę na całkiem niezłą gratyfikację. Swój kupon możemy skreślać samodzielnie lub też liczby losowane są maszynowo, czyli na tzw. chybił-trafił. Ten ostatni sposób jest często wybierany, gdyż niejako zwalnia gracza z obowiązku samodzielnego wymyślania liczb. Same losowania mają miejsce 3 razy w tygodniu, a dokładniej we wtorki, czwartki i soboty.

Gdzie można sprawdzić, czy nasz kupon jest zwycięski?

Wyniki możemy poznać, oglądając transmisję w telewizji, odwiedzając kolekturę albo też za pośrednictwem internetu. Jednocześnie chcąc odebrać należną nam wygraną w żadnym wypadku, nie warto zawieruszyć gdzieś dowodu wygranej, czyli kuponu. Trzeba bowiem go okazać przy odbiorze nawet tej najniższej nagrody.

Author: baby-line.pl